Techniky ručních prací se s mým věkem a zájmy postupně vyvíjely. Na střední škole jsem si oblíbila výrobu bižuterie, převážně náušnic,  z různých materiálů. Poté, co mi byl zapůjčen můj první šicí stroj a kompletní výbava na patchwork, jsem se postupně sama naučila vyrábět sešívané patchworkové deky.

 

V dalším tvoření mě ovlivnilo studium medicíny. V amerických lékařských filmech jsem poprvé viděla barevné, textilní operační čepičky.  Byly naprosto rozdílné od nevzhledných jednorázových čepic, co se u nás tehdy používaly a stále používají.

 

První mnou vyrobená chirurgická čepička vznikla  v roce 2011 na přání mého bratra – anesteziologa a u pacientů měla velký úspěch, hlavně těch dětských, kteří se tolik nebáli. Když jsem tehdy  objevila množství bavlněných látek všech barev a vzorů,  stala se z toho doslova posedlost.

Operační čepice jsem vystavovala na serveru Fler.cz a pro rozšiřující se poptávku přidávala a stále přidávám nejrůznější vzory a barvy.

Nyní mám v nabídce přes 60 různých motivů. Od dětských hravých – jako jsou hroši, sovy, sloni, kočky či chameleoni, přes  kreslené či filmové postavy – Růžový pater,  Tasmánský čert, Superman a Star Wars , po ryze seriózní motivy  - Eifelovy věž,  počítačové čipy, klávesnice, sportovní, květinové a abstraktní.

Mým cílem je nabídku stále rozšiřovat, aby si zde vybral opravdu každý.

Všechny látky jsou vysoce kvalitní, vyrobeny ze 100% bavlny, většinou z dílen amerických návrhářů.

 

Doufám, že moje čepice přispějí k tomu, aby se mě i jiných lékařů pacienti na operačním sále tolik nebály.